سلام دنیا

سلام دنیا!

اولین نوشتۀ هر سایت وردپرسی، همین سلام دنیا است. سلامی به وسعت یک جهان! قبلاً عنوان این نوشته “سلام جهان” بود که مربوط به ویرایش‌های قدیمی وردپرس می‌شد. به هر حال همین هم اولین نوشته از وبلاگ من است که دستش نمی‌زنم، فقط متنش را ویرایش می‌کنم.

همۀ ما یک بار به دنیا سلام کردیم. همان زمانی که چشم باز کردیم و برای اولین بار روی ماه این دنیا را دیدیم!! هیچ کس حس و حال آن زمان را به یاد ندارد. اما گفته می‌شود با اینکه اصلاً دوست نداشتیم وارد این دنیا شویم، اما با ورود به آن کم کم دلبسته‌اش شدیم و به دنبال لذت‌هایی افتادیم که فکر می‌کردیم اگر از آنها استفاده نکنیم، از کفمان رفته است.

نمی‌دانم حتی خدایی که همه چیز را عادلانه خلق کرد و برای هر نیازی پاسخی داد، فکر می‌کرد همین آدم ابوالبشر خود برای خودش محدودیت ایجاد کند؟ محدودیت‌هایی که گاه خنده‌دار است!

آری، سلام دنیا! سلام دنیایی که حق و ناحق زیادی در توست. سلام دنیایی که با همۀ پیچیدگی‌هایی که در توست، اما ما به تو ساده می‌نگریم؛ خیلی ساده. کاش سادگیِ ما در چیز دیگری بود. کاش ساده می‌گذشتیم، ساده می‌زیستیم، ساده رها می‌کردیم و ساده دستی می‌گرفتیم.

کاش بزرگ می‌شدیم. نه اینکه بازی‌های بچه گانه را به سبکی جدید در دوران جوانی، میانسالی و پیری پی بگیریم! کاش پیشرفت خود را در پیشرفت جمع می‌دیدیم. کاش بتوانیم در آسایش هم قدر داشته‌هایمان را بدانیم. کاش می‌شناختیم هر آنچه که باید شناخت. کاش یاد می‌گرفتیم هر آنچه که باید یاد گرفت. کاش تغییر می‌دادیم هر آنچه که باید تغییر می‌کرد. و آن وقت است که باید گفت: “سلام دنیا…

منتشرشده توسط

جمال

سلام؛ من جمال هستم و مدیر پروژه ویدیوهای آموزشی جمال؛ همچنین نویسندۀ مطالب این سایت و سایت‌های آموزشیِ دیگر گروه سایت‌های کاربر رایانه (ComputerUser.ir). برای اطلاعات بیشتر راجع به ویدیوهای رایگان جمال به JamalTV.ir مراجعه کنید.

2 دیدگاه در “سلام دنیا!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *