مقاومت در برابر نا امیدی ها

اگه یک نقطه ای توی زندگیت باشه که احساس می کنی باید هر طور شده به اون برسی، بدون که قراره با کلی از مشکلات که در نهایت منجر به ناامیدی های بسیار در وسط راه میشه، مواجه بشی. اما نباید نگران بود! نگران مال کسانی است که هدف ندارند، برنامه ندارند، کار و تلاش از خودشون ندارند. تو که تمامِ اینها رو داری! پس نباید در برابر هر سختی و ناامیدی سر تعظیم فرود بیاری.

من باید بدونم که از آخر به اون چیزی که توی ذهنم دارم می رسم و برای اون کلی تلاش می کنم و خواهم کرد. اما در هر صورت شکست هایی در بین راه وجود خواهد داشت که هر کدام از اونها حس نا امیدی زیادی رو به آدم تحمیل می کنند. اگه بتونم از همون حس به سلامت خارج بشم و دست از کار نکشم، خیلی خیلی مقاوم تر از گذشته خواهم شد. حس نا امیدی کاملاً آدم رو می خوابونه. در اون لحظه حتی یک قدم دیگه هم نمی تونی برداری. واقعاً سخته که خواسته باشی توی همون حالت پاشی و حتی شده کم کم شروع کنی. در حالی که هیچ کسی رو هم نداری که بهت انگیزه بده! خیلی خیلی بده!!

از طرف دیگه هم نمی تونی روی کارهایی که کردی و چیزهایی که به دست آوردی چشم ببندی. خب، زحمت کشیدی براشون. اما توی اون شرایط شاید دیگه نخواسته باشی ادامه بدی که اگه دیگران بفهمند که تو به این نقطه رسیدی، شاید تو رو از مسیرت منحرف کنند. اون دیگران اگر دشمنانت باشند که دیگه چه بدتر! پس باید هواست رو خوب جمع کنی. توی نا امیدی اون قدر ریشه های آدم سست میشه که با هر نسیمی از جا در میاد.

منتشرشده توسط

جمال

سلام؛ من جمال هستم و مدیر پروژه ویدیوهای آموزشی جمال؛ همچنین نویسندۀ مطالب این سایت و سایت‌های آموزشیِ دیگر گروه سایت‌های کاربر رایانه (ComputerUser.ir). برای اطلاعات بیشتر راجع به ویدیوهای رایگان جمال به JamalTV.ir مراجعه کنید.

3 دیدگاه در “مقاومت در برابر نا امیدی ها”

 1. سلام نیاز به راهنمایی شما دارم..
  یک ناشناس در وب درباره من، مطالب غیرواقعی نوشته که بشدت ناراحتم کرده است. از انجا که ناشناس است نمی توانم کاری کنم ایا راهی برای حذف این وجود دارد؟ خیلی ممنون میشوم راهنمایی ام کنید..

  1. سلام؛ لطفاً سوالات فنیِ خودتون رو توی سایت های مرتبط ما بپرسید.
   ولی برای مشکل تون باید دید که اون مطالب رو کجا منتشر کرده. اگر توی وبلاگ شخصیشه که باید از خودش درخواست کنید که حذفش کنه.
   اگر خیلی خیلی حساسه می تونید به سرویس وبلاگ دهی شکایت کنید. یا اگه خیلی دیگه بحرانی باشه از طریق مراجع قضایی هم می تونید اقدام کنید.
   ولی اگر درون شبکه های اجتماعی است که باید به همون نسبت مراحلش رو طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *